Зміст

ЄФВВ із Психології та Соціології: коротко і по суті

Якщо ти маєш диплом бакалавра (за будь-якою спеціальністю) та плануєш вступати до магістратури за спеціальністю “Психологія” або “Соціологія”, крім Єдиного Вступного Іспиту ЄВІ тобі необхідно буде також скласти Єдине Фахове Вступне Випробування (коротко – ЄФВВ) із Психології та Соціології. Стосовно особливостей цього іспиту ми розповімо тобі у цій статті.

 • Коротко про ЄФВВ із Психології та Соціології
 • Завдання ЄФВВ: до чого готуватись?
 • Особливості іспиту
 • Демонстраційний ЄФВВ тест 2023 року

Коротко про ЄФВВ із Психології та Соціології

ЄФВВ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника за спеціальністю.

Які кроки для здачі ЄФВВ?

 • Спершу необхідно здійснити реєстрацію в приймальній комісії будь-якого ВНЗ. Не важливо, будете ви вступати саме в цей ВНЗ чи ні, працівники просто зроблять реєстрацію вас в ЄДИНІЙ ДЕРЖАВНІЙ ЕЛЕКТРОННІЙ БАЗІ з питань ОСВІТИ (ЄДЕБО). Телефони та адреси приймальних комісій можна знайти в інтернеті. Під час реєстрації не забудьте вказати місто, в якому вам буде зручно складати ЄФВВ. Складати ЄФВВ можна навіть за кордоном;
 • Ви отримаєте свій власний номер екзаменаційного листка та пін-код. Із ними необхідно авторизуватися в кабінеті учасника вступних випробувань в магістратуру на сайті Українського центру оцінювання якості освіти за цим посиланням (все те ж саме, що і для ЄВІ);
 • В кабінеті учасника вступних випробувань в магістратуру ви отримаєте власне запрошення на складання ЄВІ та ЄФВВ: система автоматично визначить для тебе конкретний заклад освіти, адресу, дату та час проведення іспиту. Приходь на іспит зі своїм паспортом, екзаменаційним листком та запрошенням за зазначеною адресою, у визначений день і час;
 • Тривалість тестування – 180 хв(3год).

Завдання ЄФВВ: до чого готуватись?

 • З 2023 року ЄФВВ відбувається у формі компʼютерних онлайн-тестів, і його можна скласти виключно у спеціально призначеному закладі. Подібно до іспиту ЗНО.
 • Впродовж 180 хвилин тобі потрібно обрати 1 правильну відповідь на кожне зі 140 завдань.
 • Максимальна кількість балів, які ти можеш отримати на ЄФВВ – це 200 (за 140 правильних відповідей).
 • Щоб отримати мінімальний прохідний бал – 100,необхіднодати 35 правильних відповідей.
 • Cтруктура завдань ЄФВВ: кожне завдання містить 4 варіанти відповідей, з яких потрібно обрати 1 правильну.
 • Предметний тест укладається відповідно до програм затверджених наказами МОН: наказ №156 від 11 лютого 2022 року;

Рекомендуємо готуватися до ЄФВВ з психології та соціології за допомогою методичних матеріалів для підготовки до ЄФВВ з психології та соціології. А також – збірника тестових завдань до ЄФВВ з психології та соціології.

Для більш предметної та повноцінної підготовки наші викладачі розробили Онлайн Zoom курс, детальніше про який можна дізнатися за посиланням.

Демонстраційний ЄФВВ тест 2023 року

Ознайомся із варіантом тесту ЄФВВ 2023 та відповідями до нього:

Памʼятай, що тест буде у форматі ОНЛАЙН і матиме такий формат.

Нехай щастить!

Хочете отримувати сповіщення про наші корисні статті першим?

  Статті автора

  Про автора

  Тетяна Польченко
  Співзасновниця Школи Майбутніх Магістрів, авторка Методички для підготовки до ЄФВВ з Психології та Соціології

  Вітаю! Мене звати Тетяна Польченко, я - практикуюча психологиня, авторка книги про психологічний вплив війни і методички для підготовки до Єдиного Фахового Вступного Випробування з Психології та Соціології.

  Перший свій ступінь магістра я отримувала у Франції, у галузі менеджменту. У 2020 році я отримала диплом психолога-консультанта, а в 2023-му - вирішила отримати ступінь магістра і з психології.

  Коли я вирішила вступати до магістратури з психології, то виявила, що система освіти в Україні дуже змінилась, що з'явилися ЄВІ та ЄФВВ, невідомі мені раніше слова. Я шукала для себе посібник із відповідями на всі питання, що представленні в програмі згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України, але не існувало жодного подібного посібника. Програма тесту настільки різнобічна й комплексна, що навіть трьох-чотирьох книжок для підготовки було замало. І тоді я почала готуватися самостійно. Сіла робити для себе конспект по кожному з представлених міністерством питань, використовуючи академічні та інтернет-джерела.

  Мій конспект перетворився на справжній довідник, бо має розгорнуті й докладні відповіді на кожне з питань, такі, що передають суть понять та процесів. При цьому я старалась подати матеріал в максимально засвоюваній формі. Для себе.

  Більш ніж 600 абітурієнтів скористались моєю методичкою, та вступили до магістратури з психології. Мене це неймовірно надихнуло, і я вирішила продовжувати допомагати абітурієнтам готуватись до вступу й у наступних роках! Я постійно навчаюсь й люблю навчати. Для цього пройшла курс Лідерства у Викладанні у Гарварді.

  З людьми я працюю вже більше 5 років, починала як коуч особистісного зростання, потім отримала освіту психолога й стала консультувати. Дистанційно вивчала клінічну психологію у Квінслндському університеті. Зараз я є гештальт-терапевткою у навчанні й отримую ступінь магістра. Психологією я захоплювалась з дитинства, мені завжди були цікаві людські психологічні процеси й механізми. Проте суха академічна теорія заходила “туго”, але знати, хто такий Фрейд і Роджерс та базові постулати - це необхідність. Тому я виробила свої власні секрети запам'ятовування матеріалу:

  Навчання з інтересом. Якщо мені нецікаво те, про що читаю - я ніколи не запам’ятаю. Я завжди намагаюсь ухопитись хоча б за що-небудь у матеріалі, що могло б стати цікавим та незвичайним.
  Засвоєння через емоцію і асоціації. Я прислухаюсь до себе, що я відчуваю з приводу прочитаного? Злість на Конта через те, що він сексист? Жінка в системі, яку описував Конт займає другорядне місце. Запам'ятаю, що він сексист і прихильник патріархату, тому його вчення будувалось на тому, що в основі суспільства - сім'я і церква.
  Вчитись, навчаючи. Якщо є можливість розповісти комусь те, що вивчив - то це подвоює шанси на запам'ятовування.

  Я бажаю всім вам успіху, вдалого вступу та легкого навчання! Звертайтесь - допоможу!