Зміст
| |

ЄВІ 2024 з англійської мови, німецької та іспанської : до чого готуватись майбутньому магістру?

Відповідно до Порядку прийому на навчання, для вступу на другий рівень вищої освіти абітурієнти складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ). Він поєднує в собі тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір вступника).

Цього 2024 року вступити до магістратури можна лише на підставі результатів єдиного вступного іспиту 2023 або 2024 років. Зверніть увагу на те, що ЄВІ є обов’язковим для абітурієнтів усіх спеціальностей

Коротко про єдиний вступний іспит (ЄВІ з англійської): тест з іноземної мови

Тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської) має 2 компоненти та розрахований на вміння читати та використовувати мову.

Він містить 30 запитань трьох форм:

 • завдання на встановлення відповідності (запитання 1 – 6);
 • завдання з вибором однієї правильної відповіді (запитання 7 – 11);
 • завдання на заповнення пропусків у тексті (запитання 12 – 30). 

У запитаннях 1 – 6 на встановлення відповідності потрібно із запропонованих варіантів дібрати заголовки до текстів або частин текстів, твердження/ситуації до оголошень/текстів, запитання до відповідей або відповіді до запитань. Ці завдання вважаються виконаними, якщо учасник вступного випробування позначив відповідь та підтвердив свій вибір.

Запитання 7 – 11 мають основу та 4 варіанти відповіді, з яких необхідно обрати лише 1 правильний. Ці завдання вважаються виконаними, якщо учасник позначив відповідь та підтвердив вибір.

Запитання 12 – 30 передбачають доповнення речення в тексті словами або словосполученнями з наведених варіантів. Ці завдання вважаються виконаними, якщо учасник вступного випробування позначив відповідь та підтвердив свій вибір.

На проходження тесту відведено 45 хвилин. Відповідно до Схеми нарахування балів, за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності, за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та за кожен правильно заповнений пропуск у тексті абітурієнту нараховується 1 тестовий бал. Тобто, за виконання блоку з іноземної мови вступник може отримати від 0 до 30 балів.

Детальніше про те, як виглядає кожне завдання тесту ЄВІ з англійської радимо прочитати у нашій статті.

Школа майбутніх магістрів пропонує студентам звернути увагу на наші матеріали підготовки до ЄВІ з англійської та іспанської:

Про результати проходження ЄВІ (кількість набраних тестових балів) абітурієнти дізнаються одразу після завершення тестування. Отримані бали за тест переводяться за таблицею в рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів, відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році (Додаток 5). 

Таблиця переведення рейтингових балів

З Таблицею переведення тестових балів можна ознайомитися нижче:

Тестовий балБал за шкалою 100 – 200
5100
6108
7116
8124
9130
10134
11137
12140
13143
14146
15148
16150
17152
18154
19157
20160
21162
22164
23167
24170
25174
26177
27182
28188
29194
30200

Прохідний бал ЄВІ 2024 з англійської: який він та як розраховується? 

У 2024 році для вступу до магістратури необхідно подолати «пороги» єдиного вступного іспиту, тобто, набрати прохідні бали. Для тесту з іноземної мови прохідний бал становить 5 тестових балів з 30 (100 рейтингових з 200).

Розрахунок балів, отриманих за проходження єдиного вступного іспиту, виконується у два етапи: перший етап – розрахунок тестового балу (від 0 до 30 балів), другий – розрахунок рейтингового балу (від 100 до 200 балів).

Як розрахувати тестовий бал ЄВІ? 

За кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності, за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та за кожен правильно заповнений пропуск у тексті абітурієнту нараховується 1 тестовий бал. Таким чином абітурієнт може набрати від 0 до 30 тестових балів

Як розрахувати рейтинговий бал ЄВІ?

Отримані бали переводяться за Таблицею переведення тестових балів (наведена вище) у рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів, відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році (Додаток 5). Таким чином, абітурієнт може набрати від 100 до 200 рейтингових балів.

Терміни реєстрації на ЄВІ 2024

Відповідно до календарного плану організації та проведення у 2024 році вступних випробувань передбачено два періоди реєстрації: 

 • 7 – 29 травня (основна сесія)
 • 17 – 21 червня (додаткова сесія).

Зареєструватися на іспити можна у приймальних комісіях закладів вищої освіти. Зробити це можна особисто або дистанційно. Консультації щодо реєстрації на ЄВІ можна отримати електронною поштою або телефоном, що розміщені на офіційних сайтах закладів вищої освіти.

Пакет документів для реєстрації на ЄВІ

Для реєстрації необхідно сформувати пакет документів

 • заповнена заява-анкета для оформлення екзаменаційного листа (для тих, хто реєструється дистанційно – заява-анкета з накладеним кваліфікованим електронним підписом;
 • документ, що посвідчує особу; 
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків або документ, що засвідчує відсутність РНОКПП; 
 • документ про здобутий рівень вищої освіти або довідка про плановий строк завершення навчання та отримання диплома для вступників, що не завершили навчання; 
 • фотокартки для документів; 
 • медичний висновок 086-3/о для вступників, що потребують створення особливих (спеціальних) умов іспиту.

Під час заповнення заяви-анкети, абітурієнт повинен вказати населений пункт в Україні або за кордоном, в якому зручно скласти ЄВІ та назву іноземної мови, з якої складатиме іспит. 

Зверніть увагу, що за кордоном існують обмеження щодо кількості зареєстрованих учасників. Якщо в обраному населеному пункті певної країни не буде доступних місць – то цей населений пункт буде недоступним для вибору. Складання ЄВІ за кордоном можливе лише в період основної сесії, додаткова сесія буде організована тільки на території України.

Якщо вступник успішно зареєструвався – на вказану при реєстрації пошту буде надіслано скан-копію екзаменаційного листка. Оригінал зберігається у приймальній комісії. У разі виявлення помилки в екзаменаційному листку необхідно відразу звернутися до приймальної комісії закладу вищої освіти, де відбувалася реєстрація.

Для зареєстрованих вступників на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) створено «Кабінет учасника вступних випробувань». Для входу в кабінет необхідно використовувати номер екзаменаційного листка та PIN–код, що зазначений в ньому.

Як та де проходять іспити ЄВІ?

ЄВІ для абітурієнтів відбуватиметься у формі комп’ютерних онлайн-тестів, що проходитимуть лише в пунктах тестування. Такі пункти розташовуватимуться у закладах освіти. Загальна тривалість ЄВІ – 120 хвилин, тесту з іноземної мови45 хвилин. Інформацію про дату, час та місце проведення іспитів, щодо змін у проведенні тестування або локацій тощо можна дізнатися у «Кабінеті учасника вступних випробувань». У цьому ж кабінеті будуть доступні результати тестування.

Що необхідно мати з собою на іспитах? Для складання ЄВІ обов’язкові: 

 • документ, що посвідчує особу (оригінал);
 • екзаменаційний листок (оригінал);
 • запрошення-перепустка.

У 2024 році для забезпечення вступу тих, хто знаходиться за межами країни, буде створено тимчасові екзаменаційні центри для проведення ЄВІ, що працюватимуть лише в період основної сесії. Детальніше про проведення ЄВІ за кордоном читайте у нашій статті.

Статті автора

Про автора

Дарʼя Паршакова
Укладачка методичок для підготовки до ЄВІ з англійської та з іспанської мови; Лексичного мінімуму з іспанської мови

Привіт!
Мене звати Дарія Сергіївна, і я закохана у світ іноземних мов! Я викладач англійської та іспанської мови.

Вже з 1 класу англійська мова стала моїм улюбленим предметом, а з часом я відкрила для себе ще й іспанську. Я багато подорожувала та їздила вивчати мови на іноземні курси в різних країнах, а також практикувала англійську на роботі в Америці. Подорожі та вивчення мов у Європі підкріпили мою страсть до іспанської, французької та німецької мов.

Університет дав мені можливість почати викладати іноземні мови з 1 курсу в школах іноземних мов, як частину моєї освіти та практики. Та це виявилося справою мого життя! Магістратура в Іспанії закріпила моє вибір місця та мови – моє серце обрало Іспанію.

Я викладаю мови вже 8 років. 8 років справжньої пристрасті та любові до своєї справи. Це кожен урок, кожен учень, кожен момент — це моє щасливе життя. Обожнюю передавати свою страсть до мови та культури кожному учневі.

Моя місія - зробити навчання мов фундаментальним та захоплюючим для кожного. Відкривати нові горизонти та можливості через вивчення мов.

Отже, ось мої основні поради для успішного вивчення мов:

1. Занурення в мовне середовище. Спробуйте оточити себе мовою, дивлячись фільми, слухаючи музику та читаючи книги.

2. Практика щоденно: Вивчення мови вимагає постійного вдосконалення. Регулярна практика говоріння та письма допомагає зберігати навички.

3. Зберігайте мотивацію: Ставте перед собою цілі та нагадуйте собі, чому ви вивчаєте цю мову. Це може бути любов до культури, подорожей або кар'єрні переваги.

4. Використовуйте різноманітні ресурси: Вивчення мови не обмежується підручниками. Спробуйте різноманітні методи навчання, такі як ігри, додатки, розмовні клуби тощо.

5. Не бійтеся помилок: Вони є невід'ємною частиною процесу вивчення. Важливо вчитися на них та не припиняти спроб.

З любов'ю до мов та відданістю викладанню,
Дарія Сергіївна