Зміст
| |

ЄВІ англійська мова 2024: як виглядають завдання тесту?

У нашій статті про ЄВІ 2024 з іноземної мови ми вже розповіли про те, що іспит є обовʼязковим до складання для бажаючих вступити на магістратуру та аспірантуру.

Нагадаємо, що ЄВІ тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської) має 2 компоненти та розрахований на вміння читати та використовувати мову. Він містить 30 запитань трьох форм.

Як підготуватися до ЄВІ з англійської 2024: актуальна програма вступного випробування

Зміст блоку з іноземної мови визначає Програма єдиного вступного іспиту з іноземних мов, затверджена наказом МОН № 411 від 28 березня 2019 року та  створена з урахуванням Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.

Відповідно до Програми, об’єктами оцінки є мовленнєва, мовні лексичні та граматичні компетентності. Тестові завдання ґрунтуються на автентичних зразках літературного мовлення, відповідно до сфер спілкування та тематики текстів. 

Підготовка до ЄВІ – частина “Читання

Цей блок створений з метою визначення рівня сформованості вміння читати та розуміти зміст прочитаного, містить 11 запитань (Task 1 й Task 2). Тексти цього блоку можуть містити від 3% до 5% незнайомих слів, які можна зрозуміти з контексту. Блок «Читання» розрахований на абітурієнта, що вміє: 

 • читати текст, визначати мету та ідею висловлювання;
 • з розумінням читати тексти, побудовані на знайомому мовному матеріалі;
 • читати та виокремлювати необхідні деталі з текстів різних стилів та жанрів;
 • диференціювати основні та другорядні факти;
 • розрізняти фактичну інформацію та враження;
 • розуміти точки зору авторів тексту;
 • працювати з різножанровими текстами;
 • переглядати текст з метою пошуку інформації для виконання завдання;
 • визначати структуру тексту й логічні зв’язки між його частинами;
 • встановлювати значення незнайомих слів з контексту.

Знання лексики є важливою складовою успішного проходження завдань. Радимо звернути увагу на наш Лексичний мінімум ЄВІ з англійської, в якому ми переклали 2500 слів рекомендованих УЦОЯО. А якщо ви складатимете ЄВІ з іспанської, то маємо Лексичний мінімум: іспанська.

Давайте розглянемо детальніше, як виглядають ці частини тесту.

Завдання ЄВІ – Task 1 (запитання 1 – 6) – завдання на встановлення відповідності

У завданнях цього типу необхідно прочитати запропоновані тексти, після чого поєднати цифри (1 – 6) та букви (A – H).

Варто зауважити, що серед запропонованих букв є 2 варіанти, які не потрібно використовувати. 

Завдання ЄВІ – Task 2 (запитання 7 – 11) – завдання з вибором однієї правильної відповіді

У завданнях цього типу необхідно прочитати тексти, після чого обрати 1 правильну відповідь на запитання серед запропонованих варіантів (A – D). 

Частина Використання мови “Use of English

Цей блок створений з метою визначення рівня сформованості мовленнєвих і мовних граматичних, лексичних компетентностей, містить 19 запитань (Task 3 й Task 4). Цей блок розрахований  на абітурієнта, що вміє: 

 • аналізувати та зіставляти інформацію; 
 • правильно вживати лексичні одиниці та граматичні структури;
 • встановлювати логічні зв’язки між частинами тексту. 

Наш граматичний Онлайн конспект ЄВІ з англійської – це “вижимка” на кожну граматичну тему з програми іспиту, який допоможе у підготовці до частини Use of English.

З найпопулярнішими граматичними темами на ЄВІ з англійської можна ознайомитись у статті за посиланням.

Розглянемо як виглядають завдання цього блоку.

Завдання ЄВІ – Task 3 (запитання 12 – 21) – завдання на заповнення пропусків в тексті

У завданнях цього типу необхідно прочитати текст та доповнити речення словами/словосполученнями із запропонованих варіантів.

Завдання ЄВІ – Task 4 (запитання 22 – 30) – завдання на заповнення пропусків в тексті

У завданнях цього типу необхідно прочитати текст та доповнити речення словами/словосполученнями із запропонованих варіантів.

Тематика текстів для обох блоків ЄВІ з англійської – Читання та Використання мови

 • особистісна сфера (повсякденне життя, сім’я, стосунки, характер, режим дня, здоровий спосіб життя, дружба, любов, захоплення, дозвілля, відпочинок тощо);
 • публічна сфера (погода, природа, подорожі, література, спорт, ЗМІ, наука, свята, традиції, звичаї, музеї, виставки, кіно, театр, живопис тощо);
 • освітня сфера (робота, професія, освіта, навчання, виховання, студентське життя, система освіти в Україні та в країні, що вивчається тощо). 

Наші партнери з fatkin.school обрали 15 найважливіших лексичних тем ЄВІ та переклали 200 слів у своїй статті. А також доповнили їх завданнями для відпрацювання.

Наполегливо радимо проходити тести ЄВІ минулих років, щоб добре орієнтуватися у структурі тесту.

Де взяти тести ЄВІ минулих років? 

Якщо вступник бажає переглянути матеріали або пройти тести минулих років, їх можна знайти на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у розділах «Вступні до магістратури 2017 – 2021 рр.» або «Вступні випробування у 2022 – 2023 рр.». На сторінці доступні демонстраційні варіанти ЄВІ, які можна пройти онлайн або завантажити у PDF-форматі. Крім того, можна ознайомитися з програмою, тестовими зошитами основної та додаткової сесій, загальною характеристикою тестів та правильними відповідями. 

Чи можливий вступ до магістратури, якщо ти не склав ЄВІ з іноземної?

Ні, Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти передбачено правило, що унеможливлює вступ у разі непроходження єдиного вступного іспиту. Крім того, ЄВІ є обовʼязковим для всіх абітурієнтів усіх спеціальностей

Чи можна використовувати міжнародні сертифікати замість складання тесту ЄВІ з іноземної мови?

Ні, відповідно до внесених змін до Порядку прийому на навчання, подавати міжнародні мовні сертифікати не можна. Тобто, складання іспиту з іноземної мови є обов’язковим для всіх. 

Бажаємо успіху у підготовці!

Статті автора

Про автора

Дарʼя Паршакова
Укладачка методичок для підготовки до ЄВІ з англійської та з іспанської мови; Лексичного мінімуму з іспанської мови

Привіт!
Мене звати Дарія Сергіївна, і я закохана у світ іноземних мов! Я викладач англійської та іспанської мови.

Вже з 1 класу англійська мова стала моїм улюбленим предметом, а з часом я відкрила для себе ще й іспанську. Я багато подорожувала та їздила вивчати мови на іноземні курси в різних країнах, а також практикувала англійську на роботі в Америці. Подорожі та вивчення мов у Європі підкріпили мою страсть до іспанської, французької та німецької мов.

Університет дав мені можливість почати викладати іноземні мови з 1 курсу в школах іноземних мов, як частину моєї освіти та практики. Та це виявилося справою мого життя! Магістратура в Іспанії закріпила моє вибір місця та мови – моє серце обрало Іспанію.

Я викладаю мови вже 8 років. 8 років справжньої пристрасті та любові до своєї справи. Це кожен урок, кожен учень, кожен момент — це моє щасливе життя. Обожнюю передавати свою страсть до мови та культури кожному учневі.

Моя місія - зробити навчання мов фундаментальним та захоплюючим для кожного. Відкривати нові горизонти та можливості через вивчення мов.

Отже, ось мої основні поради для успішного вивчення мов:

1. Занурення в мовне середовище. Спробуйте оточити себе мовою, дивлячись фільми, слухаючи музику та читаючи книги.

2. Практика щоденно: Вивчення мови вимагає постійного вдосконалення. Регулярна практика говоріння та письма допомагає зберігати навички.

3. Зберігайте мотивацію: Ставте перед собою цілі та нагадуйте собі, чому ви вивчаєте цю мову. Це може бути любов до культури, подорожей або кар'єрні переваги.

4. Використовуйте різноманітні ресурси: Вивчення мови не обмежується підручниками. Спробуйте різноманітні методи навчання, такі як ігри, додатки, розмовні клуби тощо.

5. Не бійтеся помилок: Вони є невід'ємною частиною процесу вивчення. Важливо вчитися на них та не припиняти спроб.

З любов'ю до мов та відданістю викладанню,
Дарія Сергіївна