Зміст

Коротко про ЄФВВ 2024: усе, що треба знати

Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) – це комп’ютерний онлайн-тест, що відбувається в пунктах тестування (аналогічних до тих, що використовуватимуться для проведення НМТ). 

Його мають скласти ті, хто бажає вступити до магістратури з 6 напрямків:

 • “Соціальні та поведінкові науки”
 • “Журналістика”
 • “Управління та адміністрування”
 • “Право”
 • “Публічне управління та адміністрування”
 • “Міжнародні відносини”

Вступники цих напрямків, відповідно до обраної спеціальності, складають тести ЄФВВ з таких предметів: “Економіка та міжнародна економіка”, “Право та міжнародне право”, “Облік і фінанси”, “Політологія та міжнародні відносини”, “Психологія та соціологія“, “Управління та адміністрування”

ЄФВВ у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання проводится Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

ЄФВВ 2024: де, як, коли?

Основні й додаткові сесії ЄФВВ-2024 відбудуться в липні та серпні відповідно. Минулого року ЄФВВ проводилось в 21 області України та м. Києві, і не проводились в АР Крим, Донецькій, Луганській, Херсонській областях і місті Севастополь.

Минулого року ЄФВВ за кордоном було проведено тільки в основну сесію в таких 6 країнах: Болгарія, Велика Британія, Іспанія, Німеччина, Польща і Чехія, і тільки у межах наданої закордонними партнерами граничної кількості місць. Немає підстав очікувати суттєвих змін в цьому питанні – тож зволікати з реєстрацією на ЄФВВ-2024 за кордоном не бажано.

Реєстрація на ЄФВВ здійснюється будь-яким закладом вищої освіти України. Навіть якщо Ви не збираєтесь стати студентом певного закладу – Вас зареєструють без примусу вступати саме в цей заклад. Або дистанційно – шляхом заповнення форми на сайті виша, або якщо ви звернетесь особисто.

Заклад для майбутнього навчання та спеціальність Ви обираєте самостійно з особистого електронного кабінету вступника і саме під час реєстрації зможете обрати місто, де саме є можливість пройти ЄФВВ.  

Перелік міст і центрів тестування, де цьогоріч можна буде пройти вступні випробування до магістратури, завчасно з’явиться на сайтах МОН та УЦОЯО.

Для якісної та зручної підготовки до ЄФВВ радимо Вам звернути увагу на наші Методичні матеріали. Вони містять відповіді на усі теми, що представлені у Наказах МОН з обраних предметів. А також – тестові завдання, для закріплення теоретичних знань на практиці.

Хочете отримувати сповіщення про наші корисні статті першим?

  Статті автора

  Про автора

  Ольга Авдєєва
  Авторка методичок для підготовки до ЄФВВ з Економіки та Міжнародної Економіки, ЄФВВ з Управління та Адміністрування, викладачка підготовчих курсів

  Привіт! Мене звати Ольга Авдєєва і я економіст-аналітик. Мій загальний професійний досвід більше 20-ти років, а якщо додати роки навчання - то більше 25-ти.

  Здається, що “оцифровувати” все навколо я почала ще в дитинстві. Виділяти певні обчислювані характеристики речей, знаходити зв'язки і закономірності, та робити, най іноді наївні, але висновки та прогнози - це виходило само собою і приносило неймовірне задоволення.

  І тут треба сказати, що мені пощастило. В нашому місті з'явилася школа, де паралельно з 10-11 класом можна було навчатися на підготовчому курсі відомого економічного університету ім. Плєханова. Що я успішно зробила, і вже через 3 роки після школи отримала свій перший диплом за спеціальністю “Бухгалтерський облік і аудит”.

  Ще до закінчення навчання я приступила до своєї першої роботи, в середньому торговому підприємстві. Робота приносила і достаток і задоволення, обіцяла непогані перспективи, але ж не полишало відчуття, що цього замало.

  А все тому, що темою мого першого дипломного проекту було “Аналіз господарської діяльності підприємства”, який я писала на прикладі великої містоутворюючої нафтогазової компанії. Це передбачало не тільки величезну кількість самих різноманітних процесів, що відбувалися всередені і навколо підприємства, а й вагомий вплив діяльності компанії на звичайне буття людей, на стан цілого міста, де вони проживають.

  Тож, було прийняте рішення вчитися далі і я вступила в нафтогазовий університет на напрям “Економіка та менеджмент підприємств”

  Саме по його закінченню, в далекому 2001 я і почала свою професійну діяльність в ролі економіста, зі сфери будівництва та містобудування. Потім були галузь інвестицій, IT і наразі - медицини та догляду в Німеччині (так, економічні знання - універсальні).

  Звісно, щоб рости як спеціаліст та відповідати вимогам реальності, що постійно модернізується, все своє професійне життя я навчалася додатково. З останього і найактуальнішого - це курси з аналітики великих даних та програмування (скоріш за все ви теж їх вже пройшли або пройдете в найближчому майбутньому)

  Але, що я можу сказати зараз. А зараз я можу абсолютно точно запевнити - зростання починається з бази, з міцних академічних знань. Вони основа і гарантія “якості” фахівця. І вони ж - його надійний тил і “крила”.

  Отримати їх не просто, я знаю, але можна полегшити процес, якщо пам'ятати:

  1. Економіка - це завжди про реальне життя, шукайте приклад будь якої теорії, закону або формули саме в ньому.
  2. Все складне можна розкласти на більш прості складові, робіть це
  3. Багато складних речей мають просте пояснення - не бійтеся простих відповідей на складні питання.

  Бажаю вам успіху, любі майбутні колеги!