Зміст

Секрети успішного складання ЄФВВ з економіки та міжнародної економіки

Підготовка до тесту Єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) з економіки вимагає певного планування та виконання деяких умов, що спростять процес та зроблять його ефективнішим. Ось деякі поради від нашої укладачки онлайн конспекту з економіки Ольги Авдєєвої. Ці поради точно стануть у нагоді майбутнім магістрам:

Жодної паніки!

Навіть якщо у вас залишилось мало часу, навіть якщо здається, що знання катастрофічно недостатні – не панікуємо. Раджу звернутися по допомогу до нашого онлайн конспекту для підготовки до ЄФВВ з економіки. Ми склали його саме таким чином – в формі чітко структурованого та лаконічного конспекту, щоб вам точно вистачило і часу на підготовку, і знань для успішного складання тесту.

Планування часу

Наша перша порада – краще виділяти менше часу на підготовку, але кожного дня, аніж робити це час від часу і до виснаження. Скільки саме часу присвячувати щоденно – питання індивідуальне, а от робити 5-хвилинні паузи кожні 30-40 хвилин буде корисно для будь-кого.

Навчання блоками

Краще вивчити 2 або 3 взаємопов’язаних питання за раз. Таким чином ви отримаєте більш повні і структуровані, а значить, надійні знання. Наш посібник спланований так, що на вивчення одного запитання потрібно від 15 (когнітивний рівень питання А) до 45 хвилин (рівень D) – при плануванні ви можете орієнтуватися на цей час.

Послідовність

Можна готуватись до іспиту починаючи, наприклад, з третього, а не першого розділу посібника, але не варто порушувати черговість всередині самих розділів, адже відповіді і них логічно перетікають з попередніх в наступні.

Розуміння питання

Не рухайтесь далі, поки чітко не зрозумієте питання. Часто в самому питанні є напрямок, а то і пряма відповідь. Відповіді в посібнику виведені чітко з питань, тому зрозумівши питання, ви легко засвоїте відповідь.

Починайте з визначення

Майже завжди, перше з чого має починатися відповідь – це термін і його визначення. Це важливо – адже часто це вже 50% відповіді, крім того, саме цими термінами доведеться оперувати далі. Відповіді в посібнику також побудовані саме за цим принципом – спочатку головний термін питання, і далі по тексту – з ним пов’язані.

Прізвища

Предмет економіки передбачає знання багатьох “іменних” законів або теорій, для легкості запам’ятовування в посібнику ці прізвища виділені жирним шрифтом. Є сенс приділити трохи додаткового часу на коротке знайомство з цими вченими, скориставшись простими загальними джерелами, адже це єдиний випадок, коли вам доведеться до них звернутися – все решта міститься в посібнику.

Формули

Формули треба завчити. І формули, і тлумачення кожного показника в них. В посібнику такі тлумачення наведені курсивом, під кожною формулою. Це важливо, адже одна формула далі логічно перетікає в іншу. Крім того, часто, щоб відповісти на питання достатньо просто добре знати і розуміти формулу.

Перевіряйте себе

Після кожного вивченого блоку перевірте себе, орієнтуючись на рекомендований час – в тесті в середньому на одну відповідь відводиться 1 хв. 17 сек. 

Наш онлайн конспект для підготовки до ЄФВВ з економіки та міжнародної економіки – ваш надійний помічник. Адже він містить стислі відповіді на усі питання програми МОН. Бажаємо успіху у підготовці!

Хочете отримувати сповіщення про наші корисні статті першим?

  Статті автора

  Про автора

  Ольга Авдєєва
  Авторка методичок для підготовки до ЄФВВ з Економіки та Міжнародної Економіки, ЄФВВ з Управління та Адміністрування, викладачка підготовчих курсів

  Привіт! Мене звати Ольга Авдєєва і я економіст-аналітик. Мій загальний професійний досвід більше 20-ти років, а якщо додати роки навчання - то більше 25-ти.

  Здається, що “оцифровувати” все навколо я почала ще в дитинстві. Виділяти певні обчислювані характеристики речей, знаходити зв'язки і закономірності, та робити, най іноді наївні, але висновки та прогнози - це виходило само собою і приносило неймовірне задоволення.

  І тут треба сказати, що мені пощастило. В нашому місті з'явилася школа, де паралельно з 10-11 класом можна було навчатися на підготовчому курсі відомого економічного університету ім. Плєханова. Що я успішно зробила, і вже через 3 роки після школи отримала свій перший диплом за спеціальністю “Бухгалтерський облік і аудит”.

  Ще до закінчення навчання я приступила до своєї першої роботи, в середньому торговому підприємстві. Робота приносила і достаток і задоволення, обіцяла непогані перспективи, але ж не полишало відчуття, що цього замало.

  А все тому, що темою мого першого дипломного проекту було “Аналіз господарської діяльності підприємства”, який я писала на прикладі великої містоутворюючої нафтогазової компанії. Це передбачало не тільки величезну кількість самих різноманітних процесів, що відбувалися всередені і навколо підприємства, а й вагомий вплив діяльності компанії на звичайне буття людей, на стан цілого міста, де вони проживають.

  Тож, було прийняте рішення вчитися далі і я вступила в нафтогазовий університет на напрям “Економіка та менеджмент підприємств”

  Саме по його закінченню, в далекому 2001 я і почала свою професійну діяльність в ролі економіста, зі сфери будівництва та містобудування. Потім були галузь інвестицій, IT і наразі - медицини та догляду в Німеччині (так, економічні знання - універсальні).

  Звісно, щоб рости як спеціаліст та відповідати вимогам реальності, що постійно модернізується, все своє професійне життя я навчалася додатково. З останього і найактуальнішого - це курси з аналітики великих даних та програмування (скоріш за все ви теж їх вже пройшли або пройдете в найближчому майбутньому)

  Але, що я можу сказати зараз. А зараз я можу абсолютно точно запевнити - зростання починається з бази, з міцних академічних знань. Вони основа і гарантія “якості” фахівця. І вони ж - його надійний тил і “крила”.

  Отримати їх не просто, я знаю, але можна полегшити процес, якщо пам'ятати:

  1. Економіка - це завжди про реальне життя, шукайте приклад будь якої теорії, закону або формули саме в ньому.
  2. Все складне можна розкласти на більш прості складові, робіть це
  3. Багато складних речей мають просте пояснення - не бійтеся простих відповідей на складні питання.

  Бажаю вам успіху, любі майбутні колеги!