Зміст
| | |

Вступна кампанія 2024: усе про вступ на магістратуру

Міністерство освіти і науки затвердило та оприлюднило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році. Які ж правила прийому для майбутніх вступників на другий рівень вищої освіти в цьому році? Пропонуємо ознайомитись, що потрібно для вступу на магістратуру 2024.

Які іспити необхідно скласти для вступу на магістратуру?  

Відповідно до Порядку прийому, для вступу на другий рівень вищої освіти всі абітурієнти складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ) – випробування, що поєднує тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір вступника). 

Абітурієнти, що обрали такі спеціальності як 01 «Освіта/Педагогіка» (окрім 017 «Фізична культура і спорт»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини», крім ЄВІ, складатимуть фахове вступне випробування (ЄФВВ) – тестування, що передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника до здобуття ступеня магістра з відповідної спеціальності/відповідних спеціальностей.

Зверніть увагу на те, що не можна обирати більше двох предметних тестів ЄФВВ.

Які ж предметні тести складатимуть абітурієнти на ЄФВВ? 

Ідентифікатор спеціальностіСпеціальністьПредметний тест
011, 012, 013, 014«Освітні, педагогічні науки»; «Дошкільна освіта»; «Початкова освіта»; «Середня освіта (за предметними спеціальностями)»; «Професійна освіта (за спеціальностями)»; «Спеціальна освіта»педагогіка та психологія
053, 054«Психологія»; «Соціологія»психологія та соціологія (або педагогіка та психологія на вибір абітурієнта для спеціальності 053 Психологія) 
051, 292«Економіка»; «Міжнародні економічні відносини»економіка та міжнародна економіка
071, 072«Облік і оподаткування»; «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»облік та фінанси
073, 075, 076«Менеджмент»; «Маркетинг»; «Підприємництво та торгівля»управління та адміністрування
052, 291«Політологія»; «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»політологія та міжнародні відносини
081, 293«Право»; «Міжнародне право»право та міжнародне право
121, 122, 123, 124, 125, 126«Інженерія програмного забезпечення»; «Комп’ютерні науки»; «Комп’ютерна інженерія»; «Системний аналіз»; «Кібербезпека та захист інформації»; «Інформаційні системи та технології» інформаційні технології
061, 241, 242, 281«Журналістика»; «Готельно-ресторанна справа»; «Туризм»; «Публічне управління та адміністрування»будь-який тест з переліку предметних за власним бажанням абітурієнта

Що таке ЄВІ та які його складники? 

ЄВІ складається з двох блоків:

 1. Тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК)
 2. Тесту з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір абітурієнта)

Єдиний вступний іспит складають абітурієнти всіх спеціальностей. 

ТЗНК має 2 компоненти: вербально-комунікативний та логіко-аналітичний. Він містить 27 завдань, серед яких є завдання на заповнення пропусків у мікротекстах та завдання з вибором однієї правильної відповіді. На проходження тесту відведено 75 хвилин. ТЗНК укладений відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності МОН. Що очікувати на ТЗНК 2024 читайте у нашій статті.

Тест з іноземної мови також має 2 компоненти та розрахований на вміння читати та використовувати мову. Він містить 30 запитань трьох форм:

 • завдання на встановлення відповідності,
 • завдання з вибором однієї правильної відповіді
 • завдання на заповнення пропусків у тексті

На проходження тесту відведено 45 хвилин. Завдання з іноземної мови укладено відповідно до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов.

Про результати проходження ЄВІ (кількість набраних тестових балів) абітурієнти дізнаються одразу після завершення тестування. Отримані бали за тест переводяться за таблицею в рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів. Таблиця переведення тестових балів доступна у нашій статті за посиланням.

Що таке ЄФВВ 2024 та хто його складає? 

Єдине фахове вступне випробування складають ті абітурієнти, що планують вступати на спеціальності 01 «Освіта/Педагогіка» (окрім 017 «Фізична культура і спорт»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування» та 29 «Міжнародні відносини». 

Якщо вступник планує подавати документи на декілька спеціальностей, йому необхідно обрати з переліку предметних тестів відповідні до бажаної спеціальності. Перелік спеціальностей та необхідних для вступу предметних тестів можете переглянути на початку статті, де ми розповідаємо про основні положення вступної кампанії 2024. Зверніть увагу на те, що для складання ЄФВВ можна обрати не більше двох предметних тестів.

Вступні іспити: найпоширеніші запитання

Терміни реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ. Відповідно до календарного плану організації та проведення у 2024 році вступних випробувань до магістратури передбачено два періоди реєстрації: 

 • 7 – 29 травня (основна сесія)
 • 17 – 21 червня (додаткова сесія)

Зареєструватися на іспити можна у приймальних комісіях закладів вищої освіти. Зробити це можна особисто або дистанційно. Консультації щодо реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ можна отримати електронною поштою або телефоном, що розміщені на офіційних сайтах закладів вищої освіти. Детальніше про реєстрацію на ЄФВВ, ЄВІ та ТЗНК 2024 читайте у нашій статті.

Як та де проходять іспити?

ЄВІ та ЄФВВ відбуватимуться у формі комп’ютерних онлайн-тестів, що проходитимуть лише в пунктах тестування. Пункти тестування розташовуватимуться у закладах освіти. Загальна тривалість:

 • ЄВІ – 120 хвилин
 • ЄФВВ – 180 хвилин

Інформацію про дату, час та місце проведення іспитів, зміни в проведенні тестування або локацій можна дізнатися у «Кабінеті учасника вступних випробувань до магістратури». В цьому ж кабінеті будуть доступні результати тестування.

Що необхідно мати з собою на іспитах? Для складання ЄВІ/ЄФВВ обов’язкові: 

 • документ, що посвідчує особу (бажано оригінал);
 • екзаменаційний листок (оригінал);
 • запрошення-перепустка.

Перехресний вступ

Чи можливий перехресний вступ? 

Так, у 2024 можливий вступ для здобуття ступеня магістра на основі попередньо здобутого ступеня освіти за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження тестування. За закладом освіти залишається право встановлювати додаткові вимоги щодо строків навчання, освітніх компонентів та поєднання різних спеціальностей. Проте варто зважати на те, що деякі спеціальності мають обмеження на перехресний вступ. 

ЄВІ/ЄФВВ за кордоном. Якщо ви плануєте складати іспити за кордоном, то радимо прочитати нашу статтю про ЄФВВ та ЄВІ 2024 за кордоном. У ній ви знайдете пункти тестування ЄВІ та ЄФВВ за кордоном у 2024 році.

Етапи вступної кампанії 2024

Вступна кампанія 2024 року матиме дві сесії. З етапами та термінами основної та додаткової сесій можна ознайомитися у наведених нижче таблицях.

Основна сесія: дати

Етап:Терміни:
Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ7 травня – 29 травня 2024
Отримання запрошення-перепустки з датою, часом та місцем проведення тестуваннядо 17 червня 2024
Вступні випробування24 червня – 15 липня 2024
Отримання результатівдо 20 липня 2024

Додаткова сесія: дати

Етап:Терміни:
Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ 17 червня – 21 червня 2024
Отримання запрошення-перепустки з датою, часом та місцем проведення тестуваннядо 26 липня 2024
Вступні випробування31 липня – 14 серпня 2024
Отримання результатівдо 20 серпня 2024

Впевнені, що наша стаття допомогла вам зорієнтуватися у тому, що необхідно для вступу на магістратуру.

Для успішної підготовки до вступних іспитів на магістратуру радимо скористатися нашими матеріалами підготовки до ЄФВВ, ТЗНК та ЄВІ

Бажаємо успіху у підготовці!

Статті автора

Про автора

Анастасія Болдог
Адміністраторка навчальної частини, укладачка збірників тестів Школи Майбутніх Магістрів, викладачка підготовчого курсу до ЄФВВ з Психології та Соціології

Анастасія Болдог - викладач ЄФВВ з Психології та Соціології у Школі Майбутніх Магістрів та авторка Збірнику тестових завдань для самоперевірки з ЄФВВ.

Усім привіт! Я – Анастасія, людина, яка тільки тим і марить, щоб когось навчити чомусь. Так-так, можна сказати, що це у мене хобі таке ще з юного віку. А точніше, передавати інформацію так, щоб не потрібно було днями-ночами сидіти за книгами й зубрінням.

Свій вчительський шлях я починала викладаючи у школі дітям 6-10 років, паралельно з цим навчилась на факультеті Журналістики та мала ідеєю, що я стану головним редактором мега популярного журналу чи телеканалу. Невдовзі, я почала викладати іноземну мову для студентів. Й оком не встигла мигнути, як наші заняття перетворились на сесії у психолога. Звідки я про це дізналась? Відчула! Ну, після 5-ти років власної терапії важко забути питання, що допомагали впоратися із труднощами.

Трохи розповім тобі про свій шлях, як я почала працювала із терапевтом. Бувши вісімнадцятирічною дівчиною на першу свою офіційну заробітну плату (працювала класним керівником першачків) я собі “купила” сесію із психологом. Роздуми про це кроїлись давно, що мені це потрібно і я цього хочу. Якщо бути чесною, то: запиту у мене не було, мені хотілося підтримки, щоб мене вислухали, почули й зрозуміли. Неймовірно важко було говорити, бути чесною, ловити себе на думці “я живу не своє життя”. Ще гірше було після, усвідомлювати всі свої проблеми. Але той шлях, який мені відкрився після був і є неймовірним. Жити життя усвідомлено, розуміти та підтримувати себе − база, яку на жаль не навчають у школі. Мені захотілося усім розповісти, як це жити без тягарів та у дружбі із собою.

Саме тому, я прийняла для себе по правді радикальне рішення – почати навчатись на курсах, милої нам всім психології. Звичайно, що за декілька місяців ти не станеш спеціалістом, але щоб зрозуміти чи це твоє – цілком достатньо. Після перших курсів – я вже мала 5-х клієнтів, яким була неймовірно рада. Навчати й вчитися, то є моє покликання. Отож, я зібралась із силами та вирішила вступити відразу до двох університетів. Що ж, я вже писала про радикальні рішення, саме так я й потрапила на цей сайт. Отже, у теперішній час я магістрантка Ужгородського національного університету, студентка УІКПТ, викладач у приватній школі та у Школі Майбутніх Магістрів!

Готуючись до вступу, я завантажила наказ із переліком всіх питань, почала розділяти собі дні навантаження на навчання і зіштовхнулась з великою проблемою: де взяти відповіді на всі питання? З чого починати? Куди бігти і як заспокоїтись? Якщо у тебе виникали такі питання, то ти точно знайдеш відповіді тут!

Знайшовши єдину методичку ЄФВВ з психології та соціології, швиденько все повторивши та вивчивши, я успішно склала іспит. Чим завдячую авторці Тетяні Польченко та своїй витривалості й дисципліні. Проаналізувавши свої помилки я зрозуміла, що була не до кінця готова до тестових завдань.

Висновки: мало знати теорію, важливо орієнтуватись у завданнях та звикнути формату тестів. Саме тому я розробила збірник тестових завдань для самоперевірки, що підготує твоє мислення та допоможе структурувати засвоєні знання.

А ще запрошую тебе до себе на заняття для того, щоб познайомитись, розібрати головні питання та проаналізувати розділи з психології та соціології.