Зміст

ЄФВВ з психології та соціології: секрети успішної швидкої підготовки

Вже мало часу, скоро іспит, треба готуватися до ЄФВВ з психології та соціології.

Мене звуть Тетяна Польченко, я – практикуюча психологиня, але і вічний студент. Я отримала бакалавра в Україні, магістра у Франції, гештальт-навчання, дистанційні навчання у Гарварді та Квінсленді, наразі є магістранткою в ЛНУ ім. Івана Франка. У мене є свої лайфхаки, що не є істиною останньої інстанції, але можуть бути корисні і вам

Стратегії підготовки до ЄФВВ за допомогою нашого конспекту ЄФВВ в умовах обмеженого часу:

  1. Заспокоїтись та не панікувати. Це звучить просто, на ділі складніше. Ми часто панікуємо занадто, коли наганяємо речам важливості, або коли від нас у когось надочікування (або ми так думаємо). Коли хочемо відповідати якимось уявленням про себе, або навіть більше. Я рекомендую розібрати ось цей клубок, зрозуміти, чому стільки паніки. Можливо, вам допоможе така техніка: уявити, що ви провалили іспит. Відчути та програти цей сценарій, уявити, що ви будете робити, розробити план на випадок, якщо все таки все провалите. Якщо дуже складно себе опанувати, рекомендую регулярні медитації та психотерапію.
  2. Допомагає зняти стрес та заодно й підготуватися – структура й послідовність.
  3. Презентація нашого конспекту підготовки до ЄФВВ з психології та соціології – це саме та структура, що заспокоює мозок.
  4. Перечитати питання, що пропонуються МОН.
    Позначте собі питання, які ви плюс-мінус розумієте, і навіть якщо не знаєте визначення слово в слово, то вгадали б його, побачивши варіанти відповіді. Наприклад, що таке сім’я, що таке натовп, що таке психологія і тд.
    Це допоможе трохи набратися впевненості в собі. В умовах обмеженого часу ціі питання ми залишимо на потім.
  5. Позначте питання, які зовсім не розумієте й не знаєте, навіть приблизно, про що там йдеться. З них і почнемо.
    Стратегія вивчення нового або забутого матеріалу проста й складна одночасно. Вас має цікавити те, про що йдеться. Знайти цікаві факти й асоціації для себе.
  6. Зубритималоефективно.
  7. Якщо якась інформація зовсім не лізе й зовсім не запамятовується, то залиште її. Не насилуйте себе, зосередьтесь на тому, що вам цікаво й що запам’ятовується. До цього можна повернутись коли все інше пройдено.
  8. Кожен раз, заново сідаючи за конспект, повторіть (прочитайте заново) те, що читали минулого разу. Також прочитану раніше інформацію класно розказати комусь. Хлопцю чи батькам за вечерею, подрузі при розмові по телефону. На крайняк – коту)) Виберіть цікаві факти з прочитаного та розкажіть комусь.
  9. Далі поверніться до тих визначень, що вам знайомі, перечитайте їх. 
  10. Формули та складнозапамятовувану інформацію можна писати на листочках та стікерах та розвішувати на видному місці. 
  11. Перед самим іспитом не зубріть та не силуйте себе. Виспіться, й скажіть собі, що ви вже знаєте все, що потрібно, й обовязково згадаєте на самому тесті.
  12. Запамятайте, що непотрібно нікому нічого доводити, очікування викладачів та близьких – це їхні очікування, ви не зобовязані їх задовольняти. Ви достатні вже такі як є. Тому без паніки.
  13. Купуємо конспект підготовки до ЄФВВ з психології та структурно спокійно готуємось. Часу мало. Але ви зможете, ви встигнете.

Віримо у вас!

Статті автора

Про автора

Тетяна Польченко
Співзасновниця Школи Майбутніх Магістрів, авторка Методички для підготовки до ЄФВВ з Психології та Соціології

Вітаю! Мене звати Тетяна Польченко, я - практикуюча психологиня, авторка книги про психологічний вплив війни і методички для підготовки до Єдиного Фахового Вступного Випробування з Психології та Соціології.

Перший свій ступінь магістра я отримувала у Франції, у галузі менеджменту. У 2020 році я отримала диплом психолога-консультанта, а в 2023-му - вирішила отримати ступінь магістра і з психології.

Коли я вирішила вступати до магістратури з психології, то виявила, що система освіти в Україні дуже змінилась, що з'явилися ЄВІ та ЄФВВ, невідомі мені раніше слова. Я шукала для себе посібник із відповідями на всі питання, що представленні в програмі згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України, але не існувало жодного подібного посібника. Програма тесту настільки різнобічна й комплексна, що навіть трьох-чотирьох книжок для підготовки було замало. І тоді я почала готуватися самостійно. Сіла робити для себе конспект по кожному з представлених міністерством питань, використовуючи академічні та інтернет-джерела.

Мій конспект перетворився на справжній довідник, бо має розгорнуті й докладні відповіді на кожне з питань, такі, що передають суть понять та процесів. При цьому я старалась подати матеріал в максимально засвоюваній формі. Для себе.

Більш ніж 600 абітурієнтів скористались моєю методичкою, та вступили до магістратури з психології. Мене це неймовірно надихнуло, і я вирішила продовжувати допомагати абітурієнтам готуватись до вступу й у наступних роках! Я постійно навчаюсь й люблю навчати. Для цього пройшла курс Лідерства у Викладанні у Гарварді.

З людьми я працюю вже більше 5 років, починала як коуч особистісного зростання, потім отримала освіту психолога й стала консультувати. Дистанційно вивчала клінічну психологію у Квінслндському університеті. Зараз я є гештальт-терапевткою у навчанні й отримую ступінь магістра. Психологією я захоплювалась з дитинства, мені завжди були цікаві людські психологічні процеси й механізми. Проте суха академічна теорія заходила “туго”, але знати, хто такий Фрейд і Роджерс та базові постулати - це необхідність. Тому я виробила свої власні секрети запам'ятовування матеріалу:

Навчання з інтересом. Якщо мені нецікаво те, про що читаю - я ніколи не запам’ятаю. Я завжди намагаюсь ухопитись хоча б за що-небудь у матеріалі, що могло б стати цікавим та незвичайним.
Засвоєння через емоцію і асоціації. Я прислухаюсь до себе, що я відчуваю з приводу прочитаного? Злість на Конта через те, що він сексист? Жінка в системі, яку описував Конт займає другорядне місце. Запам'ятаю, що він сексист і прихильник патріархату, тому його вчення будувалось на тому, що в основі суспільства - сім'я і церква.
Вчитись, навчаючи. Якщо є можливість розповісти комусь те, що вивчив - то це подвоює шанси на запам'ятовування.

Я бажаю всім вам успіху, вдалого вступу та легкого навчання! Звертайтесь - допоможу!